Banner
Ameliyathane
Ameliyathane

Ameliyathanelerimizde yapılan ameliyat grupları:
• Laparoskopik Cerrahi
• Artroskopik Cerrahi
• Endoskopik Cerrahi
• Genel Cerrahi
• Kadın Doğum Cerrahisi
• Ortopedi ve Travmatoloji Cerrahisi
• Üroloji Cerrahisi

Modern teknoloji ile tüm branşlarda başarılı ameliyatlar Hastanemizde modern tıbbi donanıma sahip 2 ameliyathane bulunmaktadır. Ameliyathanelerimizde endoskopik ,artroskopik ve laparoskopik operasyonları da içeren tüm ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

Ameliyathaneler ve bağlı alanlar steril havalandırma sistemi ile havalandırılmaktadır. Mükemmel teknik donanıma sahip ameliyathanelerde merkezi oksijen, azot protoksit, vakum ve klima tesisatları bulunmakta ve bu sayede ameliyatların optimum koşullarda gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Ameliyathanelerimizde; 2 büyük ameliyat ünitesi, merkezi oksijen sistemi, modern anestezi cihazları, modern ameliyat masaları, ikili ameliyat lambaları, mikroskop ve C-Kollu röntgen cihazı, multifokal objektifli, çok amaçlı ameliyat mikroskopu bulunmaktadır. Ayrıca her türlü operasyonun en önemli ve hayati parçalarından biri olan anestezi uygulamaları hastanemizde uzman bir ekip tarafından büyük bir titizlikle uygulanmaktadır. Cerrahi Yoğun Bakım Ünitemizin varlığı tüm ameliyatlarda yaşamsal bir güvence oluşturmaktadır.

Ameliyathanelerimizde gerçekleştirilen ameliyatlar

 

Laparoskopik, Artroskopik, Cerrahi

Çağımızın son harikalarından laparoskopik, artroskopik, ameliyatlar ile hastalar kısa süre içinde günlük aktivitelerine tekrar kavuşabilmekte ve normal hayatlarına dönebilmektedirler.

 

 

Nd-YAG Lazer Cerrahi

ABD'de 12 yıldan beri uygulanan, ülkemizde ise yeni uygulanmaya başlanan teknolojinin son yeniliklerinden Nd-YAG Lazer ile başarılar sonuçlar alınmaktadır. Nd-YAG Lazer hemoroid tedavisinde kullanılmaktadır. Nd-YAG Lazer ile operasyon süresi beş-onbeş dakika arasıdır. Ameliyat sonrası ağrı yok denecek kadar azdır. Hasta aynı gün taburcu olmaktadır.

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi alanında; kapalı (laparoskopik cerrahi) ve açık safra kesesi, meme, tüm batın (mide, apandisit, kalınbarsak gibi), fıtık, guartr, kıl dönmesi (sinüs plonidalis), varis, hemoroid, fissür ve fistül ameliyatları yapılmaktadır.

Kadın Doğum Cerrahisi

Kadın-Doğum kadrosu, kadınları ilgilendiren cerrahi tüm problemlere, uzmanlıklarını hastanemiz bünyesindeki yüksek teknoloji ürünü cihazlarla birleştirerek (laparoskopik, histeroskopik) çözüm buluyor.

Ortopedi ve Travmatoloji Cerrahisi

Yoğun bakım destekli ameliyathanemiz, ortopedik ameliyat masası, modern görüntüleme cihazları, portabl röntgen cihazı ve son teknolojik özelliklere sahip artroskopi cihazı ile her türlü ortopedik ameliyatların yapılabileceği alt yapıya sahiptir. Uzman kadrosu ile kapalı menisküs ameliyatı (artroskopik cerrahi), her türlü spor yaralanmaları, doğumsal anomaliler, protez-osteosentez ameliyatları uygulanmaktadır.

Üroloji Cerrahisi

Kapalı (TUR) ve açık prostat ameliyatı, idrar kaçırmanın (stress inkontinans) cerrahi tedavisi, varikosel, inmemiş testis ameliyatları gerçekleştirilmektedir. TUR ameliyatlarında vapaorizasyon öntemi ile hasta kısa sürede taburcu olmaktadır.

 
 
 
İlgili Resimler
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Doğumhane
- Acil Servis Hizmetleri
- Servisler
- Kalite
- Özel Uygulamalar
- Yetişkin Yoğun Bakımlar
- Poliklinikler
- Radyoloji
- Laboratuvar
- Yenidoğan Yoğun Bakım
- -
 
 
 
Pro WEB